Choď na obsah Choď na menu
 


Majstrovstvá Slovenska v šprint triatlone

26. 6. 2010

 

Sezóna sa blížila, čo to už bolo natrénované. No a Miloš a ja sme už metali rukami ako keby sme plávali kraul. Vynoril sa kalendár triatlonových pretekov na tento rok a v ňom aj šprint triatlon v Dvoroch nad Žitavou. A keďže by nebolo zlé si to skúsiť, padlo rozhodnutie. Ide sa do Dvorov. No ale Miňov preplnený rozvrh študijných a iných povinností bol už na tento termín plný.

Takže triatlon team „STeam,že“ nastúpil na prvý pretek neúplný. Noc pred sme prespali u mňa aby sme to ráno mali bližšie. Raňajky a odchod pred ôsmov na registráciu. Počasie akosi celý týždeň pred pretekom neprialo. Nebo snáď ani 20 stupňov. To znamenalo že voda bude mať do ideálu veľmi veľmi ďaleko. Skorý príchod sa nám oplatil. Šup do stánku Triaxu vyskúšať a požičať nejaký neoprén. Na Miloša našli hneď, ale na mňa. No prvé dva na chlapa o desať kilo ťažšieho („trošku“ my bol voľný na rukách a okol krku) no a tretí zase o číslo menší. Horko ťažko som sa do neho dostal, zazipsovať sa a .....však sa my nedá dýchať. Hovorím si asi to chce len zvyk alebo ak nie tak sa trošku pritopím. Bola to však najlepšia alternatíva tak som ho zobral. No to najhoršie ešte len prišlo. Ako ťažko som ho na seba dostával tak 5x ťažko išiel zo mňa dole. Padla rada sa niečím namazať že to vraj pôjde lepšie dole. Po registrácii hobíkov ktorý išli polovičnú trať sme sa úspešne zaregistrovali. Okukli ich prípravu v depe aby sme na niečo nezabudli. Následne ich pretek, hlavne ako im to pôjde v depe a čoho sa vyvarovať.

 Bol čas. Poskladať bicykle, nachystať veci do depa. Tak sme si tie serepetičky všetky pobalil a odniesli do koša na pripravené miestečko s naším štartovým číslom. Pomali sa nasúkali do neoprénov a po ohlásení našich mien sa presunuli k vode na štart. Do štartu ostávalo nejakých 5 minút. Najvišší čas okúsiť vodu a rozplávať sa. Breh bol celkom pekne rozbahnený takže sme tam boli šup šup. Voda studená jak psí čumák (tuším mala niečo pod 18 stupňov). Prvé zábery, super. Cítil som sa ako nafúknutá žaba. Ten neoprén fakt riadne nadnáša. Trošku do neho tieklo, ale bez neho som si to radšej ani nepredstavoval.

Štart. Prvých pár desiatok záberov, okolo mňa nevidím nikoho iba v diaľke sa vzďaľujúcu čriedu špliechajúcich rúk a nôh. Prvá obrátka. Zisťujem že nie som posledný. Vedľa mňa zbadám Miloša. Spolu plávame k prvému výbehu na breh. Vybieham pár metrov pred ním, šup na breh, niekoľko metrov po koberčeku a zase šup do vody. V tom štartujú druhú skupinku skladajúcu sa zo žien a veteránov. Tá sa prevalí cez nás. Skoro ma utopili. Ešteže mám ten neoprén. Druhá otočka. Plávam krížom krážom, cez nejaké zatopené rákosie ale nakoniec sa triafam na miesto výbehu. Som von. Počas behu rozopínam neoprén, skladám čiapku a okuliare. Som na svojom fleku a začínam boj. Tentokrát neoprén už lezie dole lepšie ale aj tak sa celkom slušne vytrápim. Dobieha ja Miloš, ale ja už tlačím bike z depa. Nasadám a šliapem. Začínajú ma obiehať nejaký jednotlivci, potom skupinky. Snažím sa ich chytiť. Nedá sa. Na to ich tempo nemám. Takmer celí čas fúka severný vietor (trať je orientovaná zväčša východ –západ) takže skryť sa za niekoho nemá význam. Točím sa hore dole, stále ma obiehajú, už aj ženy a veteráni. Za otočkami zdraví Miloša ktorý ide asi kilometer za mnou. Po troch kolečkách mierim znova do depa na beh. Odkladám bike, obúvam NB-čka a vyrážam na beh. Beží sa my dobre. Cítim že toto je moja disciplína. Teraz je rad na mne. Pomaly obieham jedného za druhým. Po otočke znova zdravím Miloša, spoznávam Magdu aj ju zdravím. Stále sa my beží dobre. Po otočke v druhom kole ešte vidím pred sebou nejakú korisť. Zrýchlujem ale on tiež. Tak to vzdávam. Nejde my predsa o umiestnenie ani o čas ale užiť si pretek a načerpať skúsenosti. Dobieham bez finišu za 1:17:37,9 na 84. mieste medzi mužmi. Som spokojný. Občerstvujem sa a čakám na Miloša. Dobehol za 1:25:20,9 na 96. mieste. Vzájomná gratulácia. Máme to za sebou.

Nasledovalo ešte vybratie si vecí z depa, pobalenie sa, zjedenie porcie už ani neviem čoho, zatlieskanie tým čo sa im ušiel stupeň výťazov a odchod domov.

 

Náhľad fotografií zo zložky Majstrovstvá Slovenska v šprint triatlone

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.