Choď na obsah Choď na menu
 


M-SR Dynamax Slovakman 2010

30. 10. 2010

 

Nastal deň H a hodina D ( tak hovorieval mjr. B ) nášho celoročného snaženia.
Vrátim sa ešte k minulému ročníku, na ktorý som sa dostal ako divák a fotograf na popud Milana. Po ňom som napísal:  " Jednoducho nádherné športové výkony!!! Krásny šport. Veľká výzva...". No a Infekcia menom triatlon sa vo mne začala pomaly šíriť. Nadšene som to rozdiskutoval s Milanom a Milošom. Nakoniec z toho vzišiel nápad, že takú štafetu by sme dať mohli...... mohli ....... čo mohli ..... dáme!!!
Tak sme teda nastúpili a môžem už dopredu povedať že sme dali. Ale pekne poporiadku. Majstrovstvá slovenska v dlhom triatlone "Dynamax Slovakman" sa už tradične konali v Nitre a to tento rok už ako 8. ročník. Termín vyšiel tentoraz na 7.8. Podujatie tradične organizujú Palo Peciar a Vlado Barón. Preteká sa na trati o dĺžke 3,8 km plávania, 180 km cyklistiky a 42,195 m behu. Štart a teda plávanie je Šuranoch na prírodnom kúpalisku Tona v štyroch okruhoch, cyklistika je rozdelená na 6 okruhov. Prvý a posledný síce nie sú v pravom slova zmysle okruhmi ale môžeme ich tak brať. Takže každý mal cca 30 km. Začínalo sa teda v Šuranoch a končilo na atletickom štadióne v Nitre. No a beh mal takisto 6 okruhov, ale tentoraz rovnakých zo začiatkom a cieľom na štadióne a trasou po parkoch, hrádzach, cestách a necestách Nitry. 
Pretek sa začínal deň pred a to registráciou, prebratím si čísla, čipu a nejakých prezentov a podvečer povinným poučením a výkladom tratí v podaní Vlada Baróna. Poučenie malo zase riadne Grády a nálada bola hneď o ešte riadny kus inde. Barón je proste kráľ! Nasledoval presun ku nám domov kus sa prespať.
Ráno štart o 7.00. Do depa sme si nemuseli dávať nič, takže žiadny zhon nebol. Začínal Miloš kolečko za 24:26 potom som šiel ja za 22:42 a Milan 2 x a to za 19:55 a 20:35. Plávalo sa my dobre, voda bola akurát. Len ku koncu som mohol ešte viac vládať :(. Bike začínal Miloš. Prvé kolečko Šurany-Janíkovce, druhé Janíkovce-Paňa-Janíkovce. Druhý som mal ísť ja. Vo chvíli keď som sa začal chystať a vybalovať veci prišiel rad na cyklistické tretry. Hneď my bolo jasné že toto som si doma nebalil. Operatívna zmena plánu. „Miňo nastupuješ!“. Rýchlo sme mu pomohli zložiť bike a ohnivá čiara domov. 35 km tam a rovnako späť cez samú dedinu, stihnúť sa nachystať a to za necelú hodinu a pol. No nervy som mal riadne či to stihneme. Nakoniec len tak-tak s pár minútovou rezervou. Bike som si odkrútil jedno štandardné kolečko a druhé predlžené do Nitry. Celkom my to išlo. Aj som pár neštafetárov predbehol. Štandardne na dolniakoch fúkal bočný vetrík, takže moc nepomáhal. Zožul som nejaký gélik, banán a aj jontáky na občerstvovačkách. V druhom kole pred Janíkovcami som pred sebou zazrel nejakého neboráka trápiaceho sa s defektom. Rýchlo som pri ňom zastavil či dačo nepotrebuje. Hatla-patla ukázal na plášť že mu nejde zhodiť( bol to náš južný sused ). Pohotovo som vytiahol z kapsičky na biku umelohmotné vyhadzováky. Zasunul, zapáčil aaa jeden vyhadzovák bol včudu. Zastonal som ojojóój. Maďar Rolf Daniel zopakoval, ojojóój. :))) Tak som mu nechal ostávajúce dva vyhadzováky nech sa trápi, ešte pýtal moje štartovné číslo že my ich v cieli vráti. No čo myslíte vrátil? Verím že určite chcel ale už sme sa nestretli. Pretek však nedkončil po cyklistike takže asi aj tak nepomohli. No a teda bike som dokončil za cca 1:44:01. Beh začínal opäť Miloš. Dve kolečká, teda cca 14 km za hodinu aj dačo. Druhé dve dal Miňo za už len ničo málo cez hodinu. Finišoval som ja za 57:47. Bežalo sa my výborne a pocit že som finišer to ešte umocňoval. Žiadnu velkú krízu som nemal, počasie bolo celý deň ideálne takže horšie sa zabehnúť ani nedalo :). Cielovú pásku sme preťali spoločne s rukami nad hlavami za 9:57:40. Pocit vynikajúci! Prvého Slovakmana aj keď iba štafetového máme za sebou.
Predbehlo nás 26 jednotlivcov a 16 štafiet. Celkovým výťazom sa stal Karol Džalaj za 8:24:11 a prvou ženou bola Zuzana Ďuranová za 10:29:06. Aj keď sme si každý svoje odmakali riadne, nebola to celkovo až taká drina. Mali sme pomerne vela času medzi disciplínamy na oddych. Asi preto my to tak prišlo. O to viac sme si mohli a aj sme si vychutnali atmosféru preteku. No a potom sme ešte povzbudili zopár borcov čo boli na trati, doplnili tekutiny vo forme zlatého moku a zjedli pripravené cestoviny. Ostávalo počkať na posledného, ktorý si toho užil najviac. Pršan Marek bol tým odvážlivcom čo to drtil 14 hodín 44 minút a 43 sekúnd. Klobúk dole. Myslím že je neskutočná makačka zájsť Ironmana pod 10 hodín ale ísť ho nad 14 sa my zdá aj tak oveľa ťažšie.
Nasledovalo losovanie zakúpených tombolvých lístkov. Nejaké serepetičky sa ušli aj nám. No a nakoniec bolo vyhodnotenie výsledkov po všetkých možných kategoriách. Zase všetko krásne okomentované Vladom Barónom.
Takže tolko z vrcholu tohtoročnej prvej triatlonovej sezóny.
No a plán na budúci rok? Samozrejme že sa zúčastníme znova! Aj keď vrchol bude asi niečo iné. A to zájsť celého Half-ironmana v Bátovciach
 

Náhľad fotografií zo zložky M-SR v dlhom triatlone Dynamax Slovakman 2010

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.